Kongres

Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXA wraz z FINANCIAL GATES (CFO Insight) byli gospodarzami 43. Światowego Kongresu Dyrektorów Finansowych IAFEI, który odbył się w Warszawie w dniach 16-17 października 2013 roku. Był to pierwszy kongres międzynarodowego stowarzyszenia IAFEI organizowany w Europie Środkowej. Kongres był największym wydarzeniem dla dyrektorów finansowych korporacji w Polsce i pierwszym na faktycznie międzynarodowym poziomie (skierowanym także do CFO z zagranicy).

Światowy Kongres IAFEI jest organizowany corocznie przez członka organizacji IAFEI. Kongres 2010 odbył się Rzymie (400 uczestników), kongres 2011 w Pekinie (320 uczestników) a kongres 2012 zorganizowany został w Cancun (350 uczestników). Tegoroczna edycja kongresu odbyła się w Warszawie w ramach współpracy FINEXA i FINANCIAL GATES.

FINANCIAL GATES GmbH to wydawca publikacji biznesowych i organizator sympozjów. Jest spółką zależną niemieckiej grupy wydawniczej Frankfurter Allgemeine Zeitung. Poprzez międzynarodowy magazyn biznesu CFO Insight od 2008 roku organizuje międzynarodową konferencję CFO Summit Emerging Europe & CIS. Ta udana konferencja w 2013 roku po raz pierwszy odbyła się w Warszawie, w połączeniu z 43. Światowym Kongresem IAFEI.

Kongres, w którym udział wzięło około 300 uczestników z Polski i ze świata, został zorganizowany w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z uwagi na jego międzynarodową rozpoznawalność.

16 października wieczorem miała miejsce uroczysta gala, podczas której wybrano tegorocznego laureata Galerii Chwały Polskiej Ekonomii, którym został Marek Belka. Gala odbyła się w Ufficio Primo, luksusowym budynku przy ul. Wspólnej.